Miłość w czasach kryzysu – projekt tworzony dla seniorów i przez seniorów

Maj 29, 2020

MIŁOŚĆ! To ona pozwala przezwyciężyć każdy kryzys. Stąd pomysł na projekt „miłość w czasach kryzysu”. Dziękujemy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych za docenienie naszej inicjatywy i wsparcie finansowe.

Projekt jest kierowany do seniorów, głównie do tych z okolicy Sępolna, bo tam działa nasz klub. Chcemy zachęcić ich do wspólnej aktywności. Tylko jak to zrobić, kiedy nie powinni się spotykać ze sobą?

Pomyśleliśmy o stworzeniu albumu ze zbiorem zdjęć oraz ich wspomnień z czasów różnych kryzysów, które już przeszli. Rozmawiając z nimi często słyszymy, że nie boją się koronawirusa, ponieważ przeżyli juz wojnę, czasy PRLu i …dużo by wymieniać. Chcemy, by seniorzy poczuli, że szanujemy ich historie, a tym samym wykorzystamy ich wspomnienia, by dzielić się nadzieją z młodszymi pokoleniami.
Planujemy wydać album, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych online, a każdy senior otrzyma go w formie papierowej.

Chcemy też zachęcić ich do zostania w domu, dając im ciekawe zajęcia, np. pielęgnacja roślin – dostaną je razem z drobnymi paczkami, w których znajdą się między innymi ćwiczenia na utrzymanie sprawności umysłowej, materiały do robótek ręcznych i płyty z nagranymi pozdrowieniami.
Nasi wolontariusze dołożą wszelkich starań, żeby zadbać o seniorów. Zależy nam, żeby nie czuli się samotni, chcemy zaoferować im pomoc i po prostu być z nimi w kontakcie.

Okazujmy sobie nawzajem miłość, która jest niesamowicie ważna, zwłaszcza w tym czasie!

UWAGA! Jeśli wiecie o jakimś seniorze, który potrzebuje opieki koniecznie napiszcie do nas.
Przebieg realizacji projektu będzie można obserwować na naszym profilu na Facebooku, zapraszamy serdecznie.

Zobacz także

Cztery Żywioły Wrocławia II

Cztery Żywioły Wrocławia II

Wystartowaliśmy z II edycją projektu Cztery Żywioły Wrocławia! Tym razem koncentrujemy się na wsparciu terapeutycznym i materialnym osób bezdomnych i ubogich, które obecnie, również przez obostrzenia związane z pandemią, zostały pozostawione same sobie. Ze względu na...

Konferencja dla małżeństw – WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE

Konferencja dla małżeństw – WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE

Zapraszamy na konferencję online dla małżeństw! W programie wykłady i warsztaty, które poprowadzą dobrze znani uczestnikom Konferencji Małżonków „ALMA” prowadzący. Nie zabraknie wywiadu z ekspertką od komunikacji dr Anettą Pereświet-Sołtan. Do zobaczenia 12 grudnia o...