Miłość w czasach kryzysu – projekt tworzony dla seniorów i przez seniorów

maj 29, 2020

MIŁOŚĆ! To ona pozwala przezwyciężyć każdy kryzys. Stąd pomysł na projekt „miłość w czasach kryzysu”. Dziękujemy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych za docenienie naszej inicjatywy i wsparcie finansowe.

Projekt jest kierowany do seniorów, głównie do tych z okolicy Sępolna, bo tam działa nasz klub. Chcemy zachęcić ich do wspólnej aktywności. Tylko jak to zrobić, kiedy nie powinni się spotykać ze sobą?

Pomyśleliśmy o stworzeniu albumu ze zbiorem zdjęć oraz ich wspomnień z czasów różnych kryzysów, które już przeszli. Rozmawiając z nimi często słyszymy, że nie boją się koronawirusa, ponieważ przeżyli juz wojnę, czasy PRLu i …dużo by wymieniać. Chcemy, by seniorzy poczuli, że szanujemy ich historie, a tym samym wykorzystamy ich wspomnienia, by dzielić się nadzieją z młodszymi pokoleniami.
Planujemy wydać album, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych online, a każdy senior otrzyma go w formie papierowej.

Chcemy też zachęcić ich do zostania w domu, dając im ciekawe zajęcia, np. pielęgnacja roślin – dostaną je razem z drobnymi paczkami, w których znajdą się między innymi ćwiczenia na utrzymanie sprawności umysłowej, materiały do robótek ręcznych i płyty z nagranymi pozdrowieniami.
Nasi wolontariusze dołożą wszelkich starań, żeby zadbać o seniorów. Zależy nam, żeby nie czuli się samotni, chcemy zaoferować im pomoc i po prostu być z nimi w kontakcie.

Okazujmy sobie nawzajem miłość, która jest niesamowicie ważna, zwłaszcza w tym czasie!

UWAGA! Jeśli wiecie o jakimś seniorze, który potrzebuje opieki koniecznie napiszcie do nas.
Przebieg realizacji projektu będzie można obserwować na naszym profilu na Facebooku, zapraszamy serdecznie.

Zobacz także

Granie w Bramie – półmetek

Jesteśmy na półmetku naszego projektu w ramach Mikrograntów. Za nami po dwa udane warsztaty i koncerty. Frekwencja dopisuje, atmosfera jest dokładnie taka, jakiej oczekiwaliśmy, a na kolejne wydarzenia listy są już prawie pełne. Przed nami jeszcze: 18.11 warsztaty...

Skip to content