WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE to projekt, który RODZINĘ stawia w centrum. Mocno wierzymy jako chrześcijanie w to, że zdrowe relacje oparte na miłości małżonków są podstawą funkcjonowania szczęśliwej rodziny. W dzisiejszych czasach, kiedy tak często małżonkowie pochłonięci są pracą zawodową, a największy nacisk kładą na zabezpieczenie finansowe siebie i dzieci, istnieje ogromna potrzeba promowania wartości rodzinnych i zwracania uwagi na relacje międzyludzkie jako podstawę budowania trwałych więzi.
Nasz projekt ma za zadanie promowanie tradycyjnej Rodziny jako elementu niezbędnego w budowaniu szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Dotyka on uniwersalnych wartości i problemów życia małżeńskiego, które dotyczą wszystkich par małżeńskich bez wyjątku. Chcemy promować szacunek do siebie nawzajem, umiejętność wzajemnego określenia ról w rodzinie z poszanowaniem tożsamości własnej i naturalnych różnic wynikających z płci oraz osobowości. Nasza kampania informacyjna podkreśla wagę rozwiązywania konfliktów i budowania relacji opartych na porozumieniu i szukaniu punktów spójności, w miejsce wytykania różnic.
Ważnym elementem projektu jest również obalenie mitu, że dzieci są wyłącznie ograniczeniem swobód i ich pojawienie się na świecie oznacza koniec realizowania własnych ambicji. W codziennej pracy coraz częściej spotykamy się również z całkiem nowym problemem uzależniania nawet bardzo małych dzieci od Internetu. Pragnieniem naszym jest również informowanie i ostrzeganie rodziców, ponieważ badania naukowe potwierdzają, że wszelkiego rodzaju uzależnienia osłabiają więzi rodzinne. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy relacje z rodziną wymieniane są na nadmiarowe przebywanie naszych pociech w cyberprzestrzeni. Temat jest bardzo świeży, ale skala przyrostu jest bardzo niepokojąca. Z badań European Research on Cultural, Contextual and Risk Issues in Children’s Safe Use of the Internet and New Media wynika, że 35% dzieci ma gorsze relacje z najbliższymi z powodu Internetu.
Zapraszamy na nasz kanał na YouTube oraz profil na Facebooku!
„Projekt dofinansowany ze środków Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej” oraz zawierać w widocznym miejscu logo konkursu „Po pierwsze Rodzina!”